| Tiyatro Kursu  | Şirket Tiyatrosu
Tiyatro Dünyası
Tiyatro Dünyası Bu Sahnede...
 
Ana Sayfa  |  Hakkımızda  |  Yazılar  |  Haberler  |  Yazarlar  |  Tiyatro Oyunları  |  Tiyatro Grupları  |  Sanatçılar  |  Kaynak  |  Duyuru Panosu  |Tiyatro34

Hakkında :
2010 yılında sanat hayatına başlayan Tiyatro 34, öncelikle çocuk ve gençler olmak üzere, tüm insanlarımızın nitelikli kültür ve sanat faaliyetlerinde yer almalarını sağlamak üzere yola çıkmıştır.

Tiyatromuzu açarken, hedef kitlemizi çocuklar ve gençler olarak belirledik.Bunun nedeni hem kendimizi onlara daha yakın hissetmemiz, hemde bu konuda ülkemizde büyük bir boşluk olduğunu düşünmemizden kaynaklanmaktadır. Şu anda çocuklara halen 1970 lerin çocukları olarak düşünelerek onlara uygun projeler sunulmaktadır. Oysa çocukların ve gençlerin algıları ve bakış açıları oldukça değişmiş, bir ergenin algılayabildiği herşeyi algılar olmuşlardır.Çocuk ve gençlere verilmek istenen mesajlar çok basit bir dille ve geçersiz olduğu kanıtlanmış olan nasihat tekniği ile yapılmaktadır. Çocuk ve gençlere onların saygın birer birey olduklarını hissettirecek projeler üretmek istiyoruz. “Nasıl olsa çocuk, anlamaz” mantığı ile yapılan özensiz işlerin dışında kalmak ve 7-20 yaş grubuna sanatı sevdirerek, tiyatronun hayatlarında olmasını sağlamayı arzuluyoruz.En büyük hedefimiz tiyatroda yüksek ölçüde teknik kullanarak, inandırıcılığı arttırabilmektir. Müzikal projelerimizde Türkiye’nin önde gelen profosyonel müzisyenleri ile çalışarak çocukların müzik beğeni kalitelerini arttırmak, çok sesli müzik ve klasik müzik zevkini popüler hale getirerek, bu türleri tanımalarını ve sevmelerini sağlamak en büyük hedeflerimizdendir. Özet tiyatromuzun kuruluş amacı le Türk insanına yıllardır haketmiş olduğu özeni göstererek tiyatroyu onlar için bir yaşam biçimi haline getirmektir.

BİZ KİMİZ

Kurucular:
Altan Tezel: 1980 yılında Enis Fosforoğlu Tiyatro Okulunda üç yıl süren eğitimini tamamladı. Daha sonraki yıllarda once asistan, daha sonra öğretmen olarak okulda devam etti. 1982 yılında Enis Fosforoğlu Tiyatrosu’nda oynadığı Kandemir Konduk’ un Turizm Patlaması adlı oyunuyla profosyonel oldu.
1984 yılında Akdemik Genç Oyuncular Topluluğu ile oynadığı Turgut Özakman’ın Duvarların Ötesi adlı oyunla Avni Dilligil en iyi oyun ve erkek oyuncu ödülü aldı. Bundan sonra Enis Fosforoğlu Tiyatrosu’nda bir çok önemli oyunda oyuncu, yönetmen, olarak görev yaptı. T.V. de Karşı Karşıya, Altınkuş Musiki Cemiyeti, Stüdyo Pazar, Mutluyüz Ailesi ve daha birçok dizide bölüm oyunculuğu yaptı. Bir çok reklam filminde oynadı. Tuncay Özinel Tiyatrosu, Nisa Serezli-Tolga Aşkıner Tiyatrosu, Ayşegül-Ali Atik Tiyatrosu, Vakıfbank, Ziraat Bankası, Halkbank, Etibank, Fanta Çocuk Tiyatroları’nda uzun yıllar çalıştı. Lise ve üniversite seviyesinde okullarda tiyatro dersleri verip, oyunlar yönettikten sonra 2010 yılında kendi tiyatrosu olan Tiyatro 34’ü kurdu.
Ayrıca profesyonel olarak müzikle uğraşmaktadır. Bateri, piyano ve gitar çalmasının yanı sıra solist, besteci ve aranjör olarak çalışmalarını halen sürdürmektedir.

Özlem Tezel: 1984 yılında girdiği İstanbul Belediye Konservatuarı sınavını üstün yetenekle kazanarak tiyatro hayatına adım attı. 1985 yılında Devlet Tiyatroları’nda oynanan Kızılderililer adlı oyunla profesyonel oldu. Devlet Tiyatrolarında bir süre çalıştıktan sonra, TRT 1 de yayınlanan Altınkuş Musiki Cemiyeti adlı diziyle tanındı. Tuncay Özinel, Orçun Sonat, Derya Öge, Enis Fosforoğlu tiyatrolarında uzun yıllar görev aldı. Birçok özel tiyatroda önemli roller oynadı. Türk Sinemasında başarıları ile önemli bir yer edinmiş Tunç Başaran’ın çektiği Uçurtmayı Vurmasınlar
adlı filmde rol aldı. Bunun dışında Karşı Karşıya, Mutluyüz Ailesi gibi bir çok T.V. projesinde yer aldı. Konservatuar yıllarında tiyatro okurken aynı zamanda almış olduğu şan dersleri sayesinde, uzun yıllar tiyatro ile birlikte müzik hayatını birlikte sürdürdü.
Ziraat Bankası, Vakifbank, Halkbank, Etibank, Fanta Çocuk Tiyatroları’nda uzun yıllar oyunculuk yaptıktan sonra 2010 yılında aynı zamanda eşi olan Altan Tezel ile birlikte Tiyatro 34 ‘ü kurdu.


İletişim :
Altan Tezel 0532 337 10 71
Özlem Tezel 0532 383 43 72


Oyunları :

Devam Eden Oyunlar:

Kayıtlı oyun bulunmamaktadır. Oyun Bilgilerinizi tiyatrodunyasi@tiyatrodunyasi.com adresine gönderebilirsiniz..

Önceki Oyunlar:

Dikkat Uzaylı Çıkabilir! (Çocuk Oyunu) - 2011Tiyatro Kursu Başlıyor!
23 Eylül'den itibaren her PERŞEMBE Kadıköy'de!
Çalışanlara yönelik hobi sınıfı!Duyuru Panosu!Son Eklenen Tiyatro Oyunları

     Güncel Yazılar

Yazar olmak ister misiniz?
Yazar olarak tiyatrodunyasi.com ailesine katılmak, yazılarınızı yüzbinlerce tiyatroseverle paylaşmak isterseniz tiyatrodunyasi@tiyatrodunyasi.com adresine mail gönderebilirsiniz...

Mail Listemize Üye Olun

     Güncel Haberler
"İyilik Yayıncılığı" İsimli Sosyal Sorumluluk Projesi, Bir Çok Sevilen İsmi Bir Araya Getirdi
Küçükçiftlik Bahçe Tiyatrosu'nda Oyunlar Devam Ediyor

Tiyatro Dünyası'nı takip Edin
 
 |  ..