| Tiyatro Kursu  | Şirket Tiyatrosu
Tiyatro Dünyası
Tiyatro Dünyası Bu Sahnede...
 
Ana Sayfa  |  Hakkımızda  |  Yazılar  |  Haberler  |  Yazarlar  |  Tiyatro Oyunları  |  Tiyatro Grupları  |  Sanatçılar  |  Kaynak  |  Duyuru Panosu  |Yalova Üniversitesi Tiyatro Kulübü (Yütik)

Hakkında :
Yalova Üniversitesi Tiyatro Kulübü, kısa adıyla Yütikin temelleri üniversitemizi kazanan bir grup tiyatrosever öğrencinin 2009 yılının yaz aylarında üniversite forumlarında bir araya gelmesiyle atılmıştır ve Kültür ve Sanat Birliği bünyesinde faaliyet göstermek amacıyla Yalova Üniversitesi Senato Esasları uyarınca 2009 yılının Aralık ayında resmi olarak kurulmuştur.

Kulübümüz tiyatro sanatını seven, kulübümüze ve tiyatroya herhangi bir katkısının olacağına inanılan herkesi aynı paydada buluşturmak adına kurulmuştur.

Kurulduğu günden bu yana sanata, sanatçıya ve tabii olarak Tiyatroya duyduğu saygıyı, çalışkanlık ve özveri ile birleştirmeyi hedef edinmiştir. Kurumsallaşmaya verdiği önemle yeni kurulan üniversitemizin saygın bir öğrenci kulübü olma yolunda emin adımlarla ilerlemektedir.

Yaz aylarından kuruluşa kadar geçen süre zarfında devamlı fikir alışverişinde bulunan kurucularımız, kulüp daha resmiyet kazanmamışken ilk oyunları için provalarına başlamışlardır. Ufak tefek ayrıntıların bile sorun teşkil etmesi kulübümüzü üzse de; ekibimiz, her türlü sorunun üstesinden gelebilmiş ve ilk senesinde iki büyük oyunun altına imzasını atmıştır.

Kulübümüz ilk sezonunda Mehmet Esinin yazdığı Gelincik isimli oyunu kendi üyelerinin arasından bir yönetmen, oyuncular ve yine kendi bünyesinde yetiştirdiği teknik elemanlarıyla sahnelemiştir.
Yütik, bununla kalmamış KSB Tiyatro Topluluğu ile işbirliği içerisinde olmuştur. Birer Yütik üyesi olan topluluk oyuncularıyla Vahe Katchanın yazdığı Canavar Sofrası isimli oyunla da üniversitemiz sosyal etkinliklerine katkı sunmuştur.

Yütik, bundan sonra da Tiyatro Topluluğumuz başta olmak üzere her türlü sanatsal faaliyete katkılarını sürdürecek, ortak çalışmalara devam edececektir.

Yütik, kuruluş çalışmaları durmaksızın devam etmekte olan üniversitemizde üyelerinden, seyircilerinden, kendi deyimleriyle Yütikseverlerden ve akademisyenlerinden aldığı ışığı biraz daha güçlendirmeye devam edecektir
Işığımız sönmesin, alkışımız bol olsun Yütik
Yalova Üniversitesi Tiyatro Kulübü

Oyunlar
Canavar Sofrası Vahe Katcha 2010
Gelincik Mehmet Esen 2010
düdüklüde kıymalı bamya mehmet baydur 2011
Kuyruklu yıldız altında Hüseyin rahmi gürpınar 2011


İletişim :
Yütik - Yalova Üniversitesi Tiyatro Kulübü
Adres : Y.Ü. Yabancı Diller Bölümü - Cumhuriyet Cad. Karizma İş Merkezi Kat:4 Merkez/Yalova
Tel: 0554 847 59 13
e-mail: yutik@yutik.com
web sayfası: www.yutik.com


Oyunları :

Devam Eden Oyunlar:

Kayıtlı oyun bulunmamaktadır. Oyun Bilgilerinizi tiyatrodunyasi@tiyatrodunyasi.com adresine gönderebilirsiniz..

Önceki Oyunlar:

Kayıtlı oyun bulunmamaktadır. Oyun Bilgilerinizi tiyatrodunyasi@tiyatrodunyasi.com adresine gönderebilirsiniz..


Tiyatro Kursu Başlıyor!
23 Eylül'den itibaren her PERŞEMBE Kadıköy'de!
Çalışanlara yönelik hobi sınıfı!Duyuru Panosu!Son Eklenen Tiyatro Oyunları

     Güncel Yazılar

Yazar olmak ister misiniz?
Yazar olarak tiyatrodunyasi.com ailesine katılmak, yazılarınızı yüzbinlerce tiyatroseverle paylaşmak isterseniz tiyatrodunyasi@tiyatrodunyasi.com adresine mail gönderebilirsiniz...

Mail Listemize Üye Olun

     Güncel Haberler
"İyilik Yayıncılığı" İsimli Sosyal Sorumluluk Projesi, Bir Çok Sevilen İsmi Bir Araya Getirdi
Küçükçiftlik Bahçe Tiyatrosu'nda Oyunlar Devam Ediyor

Tiyatro Dünyası'nı takip Edin
 
 |  ..