| Tiyatro Kursu  | Şirket Tiyatrosu
Tiyatro Dünyası
Tiyatro Dünyası Bu Sahnede...
 
Ana Sayfa  |  Hakkımızda  |  Yazılar  |  Haberler  |  Yazarlar  |  Tiyatro Oyunları  |  Tiyatro Grupları  |  Sanatçılar  |  Kaynak  |  Duyuru Panosu  |

 Orkun Akyıldız

Hayranım Diyenler : 58 kişi

Orkun Akyıldız Hakkında Yorumlar


Paylaş      

1992 yılı İstanbul doğumluyum. Hâlâ devam eden öğretim hayatımın, yedinci farklı eğitim çatısı altında dize dize bilgiler beynime sıralanırken, benim hayatıma yön veren dördüncü okulum, onuncu sınıfın sonunda ayrılacağım Sarıyer Doğa Lisesi oldu. Karikatürist olma hayalleriyle yaşarken, okulun tiyatro hocası Bülent Sezgin'in "senden karikatürist olmaz, çizimlerin kötü, sen en iyisi sadece yaz!" demesiyle, hâyâllerime viraj verdirtmesi, üstüne 2007'nin sonuna doğru Ferhan Şensoy'un Nöbetçi Tiyatro sınavına girip kazanmam ile birlikte, silbaştan bir hayat başladı benim için. 2010 yılında, Ortaoyuncular ile profesyonelliğe adım atarken, 2012 yılında amatör tiyatro ekibi olan BTK Oyuncuları (Bir Tutam Komedi Oyuncuları)'nı kurdum. Şimdilik beş yıldır, umuyorum ki daha sürer uzun yıllar, Ferhan Şensoy'un çıraklığını yapacağım.

Nöbetçi Tiyatro
2009 - Dur Konuşma Sus Söyleme (Oyuncu)
2011 - Aynasızlara Karşı Aynalı Şarkı (Oyuncu / Mustafa Gültekin ile beraber yazar)

Ortaoyuncular
2010 - Ruhundan Tramvay Geçen Adam (Oyuncu)
2012 - Nasri Hoca ve Muhalif Eşeği (Oyuncu)

BTK Oyuncuları
2012 - Adresi Olmayan Mektup (Yazar / Yönetmen / Oyuncu)
2012 - Kısık Ateşte Kabare (Yazar / Yönetmen / Oyuncu)


Orkun Akyıldız isimli sanatçının sitemizde kayıtlı çalışmaları
Nasri Hoca ve Muhalif Eşeği
Ruhundan Tramvay Geçen Adam

Yorumlar

Özge - ( 7/4/2012 )
Geçen cumartesi hayalhane sahnesinde -adresi olmayan mektup- oyununu seyrettim. Çok güldüm ve son zamanlarda izlediğim en güzel oyundu. Oyun çıkışı öğrendim ki kendisinin yazdığı bir oyunmuş. hem kalemine hem yüreğine sağlık.

İbo - ( 7/16/2012 )
F. Şensoyun -Naci Hoca ve Muhalif Eşeği- oyunu sonrası tanıştım. Henüz yirmi yaşında pırıl pırıl bir genç. Sahnede gözleri gülüyor. Arkadaş vasıtasıyla kendisinin yazdığı oyun olduğunu duyunca, işimde olmadığı için gittim. Çok güldüm ve çok eğlendim. Üstünde F. Şensoy etkisi olduğu ve henüz kendisini tam olarak bulamadığı belli, ancak bu kadar cesur ve zeka dolu bir oyun yazmak için yirmi yaş daha çok erken. ileride kesinlikle çok büyük bir yazar olacak sevgili Orkun.

leyla - ( 7/16/2012 )
kendisini ferhan ustanın yeni oyununda gördüm ilk kez. diğer yılların oyuncularının yanında hiç sırıtmamayı başarıyordu. mahşeri cümbüşün sahnesinde kendi oyununu sergileyeceğini duydum, denk geldim gittim ve hiç pişman olmadım. kalemine, gülüşüne sağlık.

bence kendisi dünyanın en tatlı insanı olma yönünde hızla ilerliyor. :))))


Dr. Ceyda - ( 7/20/2012 )
Kızım, Dikili belediyesinin tiyatro faaliyetlerinde ve projelerinde yer alıyor. Haliyle ister istemez bende bu faaliyetlerde yer alıyorum. :) Bu sene düzenlenen Dikili festivaline Ortaoyuncular-ın katılacağını duyunca çok mutlu olmuştum. Şahları da Vurdular ile ilk kez tanıdığım sevgili Ferhan Şensoy ve ekibi Ortaoyuncuları yaklaşık 10 yıl sonra yeniden izlemek büyük bir heyecandı benim için. Nasri Hoca ve Muhalif Eşeği, kesinlikle mükemmel bir oyundu. Bu sevgili küçük kardeşimiz Orkun, oyunculardan birisiydi. Oyun çıkışı, kendisini meydandayken gördüm, kızımla beraber konuşmak istedik. Çok nazik, çok güzel konuşan ve şimdi ekranlarda gördüğümüz kişiler gibi şımarıklığı olan bir kişi değildi. Yaşına rağmen tevazu sahibi birisi. Bunun nedeni ise aile eğitimi ve eminim ki ustası Ferhan Şensoy. Zaten ancak kendisinin elinde yetişebilir böyle parlak bir genç. Kendisine başarılar diliyor ve uzun yıllar boyunca sahnelerde görmek istiyoruz.

S. Serhat Avcı - ( 7/23/2012 )
ferhan şensoyun yeni oyunundaki oynadığı eşek rolü ile acaip başarılı.

-ikimiz bir semerin güller açan dalıyız- derkenki hali tavrı oyunun sonuna kadar gülmeme yetti.

kendisine başarılar, ferhan ustaya selamlar :)))) çok yaşa sen ortaoyuncular.


Rasit Seker - ( 7/26/2012 )
yeni nesilin en genc ve en yetenekli ismi. ferhan agabeyin -kosedonucu- filmindeki -komik nes yapacagini bilir- repligin can bulmus hali. ruhundan tranvay gecen adamda goz onune cikmiyordu ancak yeni oyunda epey bir rolu var ve hakkkini vererek oynuyor. ferhat agabeye sevgiler, sen ve siz ortaoyuncular basimizdan hic eksik olmayin.

Ceylin Gezgin - ( 8/16/2012 )
Adresi Olmayan Mektup oyununu arkadaşlarla izledik. Oyun çıkışı bazıları memnun kalmadığını söyledi. Kimileriyse aşırı güldüğünü söyledi. Kendisinin mizahı size komik gelir veya gelmez bilemem. Ancak, kesinlikle çok enteresan ve ekol yaratacak düzeyde.

caner - ( 8/24/2012 )
ferhan şensoy dikiliye geldiği zaman seyrettim bu genç kardeşimizi. bana tip olarak andy kaufmanı anımsattı. tuhaf bi oyunculuğu var. iyi ve kötü diye yorum yapamicam. ama ciddi bi eksiği var o da devamlılık. bazen sanki aklı kopup gidiyor oyundan, oynadığı karakterden. eşek rolü için oyunun başında ince bi ses tonuyla başlıyor, sonra unutuyor sanki bu olayı, sesi kalınlaşıyor, hatırlamışcasına tekrar inceltiyor.

daha öğrenmesi gereken çok şey var.


Didem Aka - ( 8/24/2012 )
Nasri Hoca Ve Muhalif Eşeğinin galasından sonra Küçük Beyoğlunda hemen yan masamızda otururken gördüm, tebrik ettim. Çok güler yüzlü, konuşkan, samimi birisi. Oyunculuğu için aslında iyi ama sahnede yılların oyuncuları yanında biraz sönük kalıyor gibi.

Can Ünver - ( 9/13/2012 )
Orkun Akyıldız benim ilk okuldan beri arkadaşımdır yüreginin temizligi kalemine yansımış birisidir mizah anlayışıda tabiki ustasından kaynaklı dır ve bunun esintilerini yazdıgı oyunlar-da ve senaryolarda görmek teyiz adresi olmayan mektup çok sizoid bir oyundu bu yılın ekim aylarında yeni bir oyunla tekrar karşımıza cıkıcak ayrıca yine kasım aylarında-da bir web dizi hazırlıgındayız yazılan yorumları okudum oldukca güzel yorumlar bulunuyor.

eren - ( 9/23/2012 )
geleceğin oyuncusu

eş - ( 9/27/2012 )
orkun akyıldız bunu okuyorsa onu ne kadar çok sevdiğimi bir de burdan görsün istiyorum.o dürüst ve çok çalışkan birisi.umarım en iyi yerlere gelir onu herşeyden çok seviyorum

ferhangi kerem - ( 9/30/2012 )
sahnede rasim öztekin-i andırıyor. =)))

Yasemi Akhisaroğulları - ( 9/30/2012 )
Buradan fazla kilolarından kurtulması için kendisine çağrıda bulunuyorum. Zayıfken dünyanın en yakışıklı erkeği oluyor benim için :))))

Yetenekli olmasa zaten Ferhan şensoy tiyatrosunda ne arar? Kendisine başarılar.


Tolga Birses - ( 10/10/2012 )
Kısık Ateşte Kabare mükemmel bir oyundu. Motor muhabbetinin olduğu ve harem sahnesinde gülmekten nefessiz kaldım. yetenekli bir yazar oyuncu adayı genç arkadaş. Kendisine başarılar.

mehmet demiralp - ( 10/10/2012 )
btk oyuncuları kaç yıldır var bilmiyorum. geçen gece hayalhanede kısık ateşte kabere isimli oyunu izledik arkadaşlarla. tek kelimeyle, mükemmeldi. oyunun bu sitede neden sayfası yok anlamadım. o yüzden buraya yazıyorum. kendisinin espri anlayışı harika, eskimez öyle kolay kolay. oyun söyleyeceğini dan diye söyleyen, suya sabuna dokunmaktan korkan tiyatrocuyum diye dolaşanlara al sana diye gösterilmeli. tek kelimeyle, hayatımda en güldüğüm oyun oldu. işte politik komedi budur. helal olsun hem bu arkadaşa, hem diğer arkadaşlara.

Suat Kemal - ( 10/11/2012 )
Kendisinin kaleme aldigi Kisik Ateste Kabare-yi gecen sali izledim. Oyun bir saat on bes dakika surdu. İlk on bes dakika oyun temposuz ve sikintili gecti. Acikcasi bu oyun hep boyle mi surecek diye dusundurttu. Ancak geri kalan bir saatlik sure icinde arap ati gibi acildi oyun. Motor muhabbeti, icki yasagi, harem agasi, hastahane, firlama cocuk gibi butun salonu goz yaslarina sokan sahneler vardi. Ozellikle motor muhabbetinde artik nefesim kesildi, gozumden yaslar akti. Hayatimda bu kadar araliksiz guldugumu hatirlamiyorum. Oyunun son sahnesi, komik degildi ama harika bir mesaj vererek bitti.

Belkide yillar sonrasinin usta tiyatrocularindan birisi olacak Orkun Akyildiz-in, yirmli yaslarda bir genc oldugunu unutmamak gerek. Hem kendisine hem amator tiyatro ekibine sonsuz basarilar.

Suat Kemal Kesincir


İsimsiz - ( 10/12/2012 )
Kısık Ateşte Kabarenin prömiyerindeydim. Bazı oyuncuların amatörlüğü çok belliydi. Bayan arkadaşların sesi arkaya net gelmiyordu. Oyun sağlam espriler içeriyor. Cdlerden izlediğimiz Devekuşu Kabare tadını veriyor. İzleyen bazıları motosiklet sahnesini yazmışlar. Gerçekten 10 dakka boyunca bütün salon nefessiz güldü. Eğer yeniden oynarlarsa tiyatroseverlere tavsiye ederim.

Sélin Yılmaz - ( 10/14/2012 )
Ferhan ustanın yeni oyununda oynuyor bu eleman. Böööle acaip denişik, sevimli bişeysin sen. ^^

erkan zorlu - ( 10/18/2012 )
iki yorumum olacak.

birincisi. yeni oyun kısık ateşte kabare. için. dün gece bir avuç izliyiciyi güldüren bir oyundu. yer yer tempo düştü. oyuncularda laf unutmalar oldu. ama herşeye rağmen güzel bir oyundu. tebrikler.

ikincisi. orkun akyıldız için. genç bir arkadaş. kendisine tavsiyem. sadece komiklik yapan bir kişi olmaması. hayat sadece güldürmek değildir. evet. dün izleyenler güldü. eğlendi. ama sahne öncesi ve sonrası olan bir hayat vardır. ve eğer orkun akyıldız günün birinde ustası gibi veya diğer ustalar gibi olmak istiyorsa buna göre daha dikkatli olmalıdır.


Emir - ( 10/18/2012 )
Kendisini nedense sevemiyorum. Ferhan ustanın iki oyununda da gördüm, oyunculuğu bana hiç yeterli gelmedi. Ne işi var o sahnede? diye düşündüm. Oyun bittikten sonra pasajın içinde gördüm, konuşması, hal hareketleri, çok ukala ve iticiydi. Bu sitede denk geldim, kimdi bu derken hatırladım ve bi baktım ki, bunca övgü dolu yorum almış. Neyse...

- ( 10/23/2012 )
adana turnesinde tanıştık kendisiyle. çok komik biri. başarılar

mert çoban - ( 10/25/2012 )
çok yetenekli. konuştuğum kadarıyla dürüst ve çalışkan birisi. kendisini adanaya hep bekleriz.

Burakcan - ( 10/25/2012 )
Öncelikle tebrikler sayın Orkun Akyıldız ve diğer amatör arkadaşlarına. Kısık Ateşte Kabare çok ama çok keyifli bir gösteriydi.

Bir kaç eleştrim olacak;

- Oyun çok durgun başladı. Artık klasik haline gelen Adem ile Havva skeciyle başladı oyun. -kuşakabin- ve -liverpool- esprisi dışında çok alışagelmiş bir skeçti.

- Bazı skeçler öncesi sözcüler var ve bence gerek yoktu. Akıcılığı bozuyordu.

- Oyunun son skeci, sözcülerle birlikte oyunun en vasat sahnesiydi. Kör göze parmak sokmak bunun adı. Esprisi yok, ortada olay yok ve levent kırca misali -alın size mesaj!- diye oynanan bir skeçti.

Güzel yorumlara gelirsek :)

- Oyunun şarkı ve müzikleri çok eğlenceli.

- Motosiklet ile Harem skeci favorim. Enfes espriler var.

- Her ne kadar amatör bir ekip olsa da, oyunculuklar hiç fena sayılmaz.

- Son sahne hariç, harem gibi sarhoş sahnesi gibi güzel politik espriler var.

- Gerçek kesit skecinde krize girdim. -Aman tanrııım!- :)

Başarılarınızın devamını dilerim.


Aras - ( 10/30/2012 )
Sevgili orçun yani Orkun =) İlkokuldan beri arkadaşım. Kalbinin temizliği hayata karşı gülümsemesi hep yüzündedir. Lisede bir dönem beraberdik. Daha o günlerden belliydi tiyatrocu olucağı. köftehor seniiii =)
yazdığı sikeçleri ve düz yazıları bana okuttururdu hep. bana göre yazdığı skçeçler o kadar iyi olmasada, düz yazıda çok başarılı. ferhan şensoyun tiyatrosunu kazandığı gün yanındaydım. çıkışta taksim meydana kadar halay çekmiştik. =)
kendisine ömür boyu başarılar diliyorum


nuran - ( 2/26/2013 )
masal müfettişindeki performansını beğendim çok yetenekli başarılar dilerim ferhan Şensoy çok komikti

Orkun Akyıldız Hakkındaki Görüşlerinizi Paylaşın !

İsim
Mail  (Yayınlanmayacak)
Yorum
Güvenlik Kodu= 139
Lütfen bu kodu yandaki kutuya yazınız
 

Taner Ergör      Vural Bingöl      Aylin Önder      Murat Erinç      Serap Günaydın      Neslihan Çakıner      Begüm Alpaslan      Tolga Kılık      Orkun Akyıldız      Ayça Işıldar      Aydın Şanlı      Didem Balçın      Özgün Aydın      Onur Dilber      Cem Yanılmaz       Ceren Demirel      İlhami Özdemir       Merve Engin      Onur Buldu      Öner Erkan      Sevda Çevik      Kadir Çevik      Emre Kınay      Zafer Sernikli      Ali Nihat Yavşan      Figen Çakmakoğlu      Güneş Çakmakoğlu      Gülşah Çakmakoğlu      Öykücan Yavşan      Duru Yavşan      Fatma Altıntaş      Murat Altıntaş      Sedat Demirsoy      Esin Kartaloğlu      Ziver Armağan Açıl      Beril Boz      Cengiz Çelik      Ömer Eryiğit      Özge Yıldırım      Servet Aybar     Tiyatro Kursu Başlıyor!
5 Kasım'den itibaren her PERŞEMBE Kadıköy'de!
Çalışanlara yönelik hobi sınıfı!Duyuru Panosu!Son Eklenen Tiyatro Oyunları

     Güncel Yazılar

Yazar olmak ister misiniz?
Yazar olarak tiyatrodunyasi.com ailesine katılmak, yazılarınızı yüzbinlerce tiyatroseverle paylaşmak isterseniz tiyatrodunyasi@tiyatrodunyasi.com adresine mail gönderebilirsiniz...

Mail Listemize Üye Olun

     Güncel Haberler
27 Mart 2021 Dünya Tiyatro Günü Ulusal Bildirisi (Metin Akpınar-Müjdat Gezen)
TiyatroYoga Atölyesi Başlıyor (Ücretsiz Tanıtım Etkinliği)

Tiyatro Dünyası'nı takip Edin
 
 |